Nowa perspektywa
Nowa perspektywa
Schneidebahn 01.06.2024 | Óbidos
Linia Wschodnia to jedyny alternatywny szlak kolejowy pomiędzy Coimbrą, a Lizboną. Trasa w obecnym stanie nie posiada praktycznie żadnych współczesnych rozwiązań sterowania ruchem, a ilość połączeń nie jest oszałamiająca. Szkoda, bo zapewnia ona chyba jedyny dostęp do takich cudów jak miasto-zamek Óbidos, którego mury widać w prawym rogu kadru :)

SZT serii CP592 to tabor szeroko spotykany na portugalskich torach. Pochodzące z Hiszpanii pojazdy, które nazwałbym "wibratorami" (z jakiegoś powodu przy hamowaniu wpadają w straszliwe drgania) to obecnie podstawa skraju iberyjskiego bezdrucia. Skraju, bowiem modernizacja trwa - słupy sieci trakcyjnej stoją już na całym odcinku południowym, aż do Caldas da Rainha. Wspomniana stacja utraciła już resztki swojej kształtowej sygnalizacji, reliktu który znalazłem tylko w 3 innych miejscach kraju.

Oto moja pierwsza perspektywa lotnicza - nagroda wygrana w kolejowym konkursie fotograficznym nie poszła na zmarnowanie - dzięki zakupowi drona otworzyło się przede mną wiele nowych możliwości :)

Dodano: 01.06.2024 22:39

Inne w Kategorii Portugalia
Komentarze
Drago 02.06.2024 13:55
Gratulacje jeszcze raz. Bardzo ładny kadr. Nie wiem jak ty ale ja fotki z drona lubię nieco niżej. Domyślam się, że w tym przypadku pewnie chodziło o ukazanie fortyfikacji.

Co do Portugalii to polecasz jakieś fajne rejony na wakacje ? Szukamy czegoś z żonką i małym dzieckiem w różnych kierunkach europy.
Schneidebahn 02.06.2024 14:38
Powód jest trochę bardziej prozaiczny, startowałem z murów i wysokościomiarz pokazywał może max 2-5m, trochę się bałem co się atanie jakbym nagle wleciał w wartości ujemne ;)
Sam kadr może jeszcze powtórzę klasycznie, bo po przeciwnej stronie zamku jest obiecująca miejscówka - tu byłem z kolegą, więc nie chciałem go męczyć wycieczką w jakieś losowe krzaki

Jest parę ładnych miejsc w kraju, wybrzeże od Lizbony po Algarve jest cudowne! Algarve to, cytując lokalsów "brytyjska kolonia". Dolina Douro i Porto są śliczne i nawet spokojne (porównując do Lizbony...). Porto i Lizbona to są miasta na 1-2 dni (bez wchodzenia do muzeów). Nie licząc tych dwóch miast, to wynajęcie samochodu niesamowicie ułatwia życie, bo wiele perełek jest praktycznie niedostępnych autobusem/koleją. Temat rzeka, ale polecam się, chętnie dalej pomogę ;)
Tagi
PortugaliaCP592ÓbidosObidoszamekdronRegionalRComboios_de_PortugalCPlatoHiRes
Exif
Make: DJI
Model: FC3682
Exposure time: 1/2000 sec(s)
Aperture value: F/1.7
ISO speed: 100
Date created: 01.06.2024 12:36:06
Focal length: 6.72mm
Mapa

RSS Feed: Nowa perspektywa (Komentarzy)