To był dobry rok
To był dobry rok
Krzakozaur 2.10.2023 | Manasterzec
Czas na podsumowania.... cóż trochę późno, ponieważ zaraz kończy się styczeń 2024 roku, ale lepiej późno niż wcale :⁠-⁠P

Rok 2023 był bogaty pod względem fotograficznym. Liczne imprezy ze składem specjalnym Turystyka Kolejowa TurKol.pl zmobilizowały mnie do wyjazdów w Polskę. Z Turkolem zaliczyłem Rokitki, okolice Żagania, Ostrołękę Człuchów, Bieszczady oraz przepiękne okolice naszej działki na węglówce nad Jeziorem Lubotyńskim. Zloty z przyjaciółmi pozwoliły mi pojechać do Czech, Bydgoszczy i Cieszyna, zaś kursy z racji wykonywanego zawodu zaprowadziły mnie do Warszawy, Elbląga, Lublina, Radomia, Krakowa, Kielc, nieopodal których odwiedziłem kopalnię w okolicy Rykoszyna.

Spełniło się też moje małe marzenie. Podróż pociągiem z rowerem pozwoliła mi w pierwszy dzień pojechać z przyjacielem z Gdyni do Pucka na Polsata, zaś w drugi dzień objechałem kopalnię w Chełmie, która w tym roku nie będzie już wywozić urobku pociągami tylko taśmociągiem. Jesień to tradycyjne wyjazdy do kopalni piasku w Jeleniu i Bratkowie, oraz okoliczne bocznice na Żabieńcu. Udało się też wykonać zdjęcie z balkonu mojej matki chrzestnej, wspaniałej Cioci Irenki, gdzie kształtowała się moja pasja do kolei, a pod samym balkonem w wieżowcu, którym mieszka ciocia jechała Tamara do kopalni węgla brunatnego w okolicach Pątnowa.

Kilka lat temu nie myślałem nawet o tym, że będę jeździł po Polsce i robił zdjęcia, zawsze powtarzałem sobie, że to co mam na miejscu to mi w zupełności wystarczy. Przeglądając zdjęcia w internecie człowiek coraz bardziej marzył by pojechać w odległe zakątki kraju.

Jednym z takich zakątków są Bieszczady, w które jedziemy prawie 8 godzin, ale walory przyrodnicze dla Krzakozaura w tym rejonie są nieziemskie. Ten wyjazd chyba najdłużej zapadnie w mojej pamięci. Dzień wcześniej jeździł Turkol na SU46-029, a dzień później, pięknego poranka w drodze do Ustrzyk Dolnych trafił się motorak, który przemierzał piękną okolicę w dolinie Sanu.

Kolejny, rok to następne marzenia, tym razem planuję wybrać się na Śląsk i Zagłębie by zobaczyć kolej kopalnianą. Po głowie chodzi mi fiat z Baranówka, a w najbliższym czasie Turkol na Czesiu Ważnych Młynach i Nowych Skalmierzycach, oraz wyjazd zlotowy na ognisko w okolicy wiaduktu kolejowego w Bolesławcu, zaś na jesień tradycyjne Bieszczady :⁠-⁠D

Dziękuję mojej Rodzinie za wyrozumiałość i wsparcie, wiele z tych wyjazdów to łączenie wspólnych pasji, gdzie zawsze znalazło się 5 minut dla Tatusia by złapać pociąg w pięknych okolicznościach przyrody....

Dodano: 31.01.2024 09:25

Inne w Kategorii 810
Komentarze
Bar_tek 31.01.2024 09:38
Jest klimat :)
Drago 31.01.2024 13:01
Genialny klimat, motoraczek świetnie tu pasuje !
Kacper Motoraczek 31.01.2024 20:24
Bieszczady, najlepsze miejsce na odpoczynek w spokoju. Bardzo lubię odwiedzać te tereny :)
Rafno 01.02.2024 13:23
Bardzo dobre + Wygląda jakbyś stał w woderach na tym bagnie :) Fajne wspomnienia i podsumowanie. Czekam na odwiedziny w moim "trójkącie bermudzkim" Żagań - Węgliniec - Bolesławiec, albo spotkanie na łódzkich bocznicach.
Krzakozaur 06.02.2024 23:18
Dziękuję za pozytywny odbiór. Te Bieszczady ładują mnie na długi czas :⁠-⁠)
Tagi
810810-054-7motorakTomekSKPLPolregioD29-108ManasterzecPodkarpackiejesień
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D90
Date created: 02.10.2023 07:04:14
Exposure time: 1/200 sec(s)
Aperture value: F/4.5
ISO speed: 500
Focal length: 38mm
Mapa

RSS Feed: To był dobry rok (Komentarzy)