Wielkopolski rustykalizm
Wielkopolski rustykalizm
14   1404   4  
Mateusz J. 14.09.2013 | Słupia Wielka
Impryza w której słuma z popci wystowoła :)
Spotkanie Px48-1756 z dwoma innymi klasykami - Ursusem C-4011 i Fiatem 125p na stacji w Słupii Wielkiej, przy okazji specjalnego pociągu osobowo-towarowego ze Środy do Zaniemyśla. Dodatkową, niezapowiedzianą atrakcją była kapela podwórkowa "Wyrzynarka", umilająca uczestnikom imprezy podróż.

Dodano: 15.09.2013 18:17

Inne w Kategorii Tabor wąskotorowy
Komentarze
Drago 15.09.2013 20:56
Łeee no pikne panie. Klimat jak w morde strzelił. Dobrze że Wam się jakiś pacan autem normalnym nie wtrąbił w kadr, jak na ostatniej imprezie dokładnie w tym miejscu. Akurat takiego mam w kadrze, biała Audi 80
Michal 15.09.2013 21:20
Zależy jaka wersja 80-tki. B1 i B2 jak najbardziej pasowałyby ponieważ B2 produkowana była do 1986 więc pasowałaby epokowo do składu.
Doceniam wkład w "załatwienie" ursusa i bandziora ale czy nie można było jeszcze ZO56 (Bizon) załatwić? Wg mnie kadr jest przekombinowany i zdecydowałbym się na tylko jeden element uzupełniający.
Mateusz J. 15.09.2013 22:07
Ot, polskie mikolstwo. Tak to skomentuję ;)
Gagarin 15.09.2013 22:22
Super!
Michal 15.09.2013 22:22
Wypraszam sobie - nie tytułuję siebie "mikolem". Nigdy nim nie byłem, nie jestem i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Napisałem iż doceniam Twój wkład w aranżację ale moim zdaniem te trzy maszyny w jednym kadrze wyglądają nie naturalnie. Nie jestem jednym z tych co pod każdym zdjęciem wzdychają (ach i och), lub "DOC". Najmocniej przepraszam za to.
Mateusz J. 15.09.2013 22:58
Absolutnie nie mam nic do krytyki (choć osobiście uważam, że miałem bardziej zabałaganione kadry i pojazdy do siebie jak najbardziej pasują - ot, na przykład fiat przyjechał po pasażera z pociągu, a kierowca skoczył do pobliskiego GS-u). Chodzi mi o to, że zebranie wystarczającej liczby chętnych na imprezę graniczy z cudem, ale jak już dojdzie do skutku i pojawią się zdjęcia, to zaraz w osobach co nie uczestniczyły w przejeździe budzą się racjonalizatorzy. Nie rozumiem, to z zazdrości że nie pojechali? Zawsze można samemu zrobić imprezę dla siebie, nikt nie broni. Tę imprezę robiliśmy dla ludzi i uważam, że tym razem już na pewno nie mamy sobie nic do zarzucenia, a komentarze uczestników tylko to potwierdzają.
Michal 15.09.2013 23:27
Noooo i trzeba było tak od razu ;) Nie byłem tam = nie mam prawa wyrażenia swojej opinii oraz "to zrób se sam imprezę i zobacz jaki to kawałem chleba". Poważnie mówiąc proponuję wrzucać zdjęcia z imprez do katalogu do którego dostęp będą mieli tylko osoby tam będące. Pozwoli to na prawdziwe "uznanie" zdjęcia. Jeśli jest tak jak napisałeś iż fiat przyjechał po pasażera z pociągu to gdzie oni są? Schowali się za przyczepą? Jeśli chcesz żeby potencjalny odbiorca tak odebrał to zdjęcie to niech będą na nim ludzie. Tutaj oprócz traktorzysty i głowy maszynisty nie widzę wspomnianego pasażera, no chyba że udał się do GS-u na poszukiwania kierowcy ;)
Zrozumiałem przesłanie. Nie czuję żadnej zazdrości. Po tym, że wyraziłem swoją opinię dot. zawartości zdjęcia tak pomyślałeś? Nawet gdybym wiedział o tej imprezie to i tak miałem sobotę zaplanowaną. Może jestem dziwny ale zdjęcia to dla mnie przyjemność ale nie jedyny cel życia.

Bardzo się cieszę że uczestnikom się podobała impreza. Nie wykluczone że w przyszłości sam skorzystam z oferty. Ja zwyczajnie "czepiłem" się zdjęcia. Ot koniec.
Drago 16.09.2013 09:20
Może i Michał w swojej wypowiedzi ma troche racji, a o co mi dokładnie chodzi cyt. ("te trzy maszyny w jednym kadrze wyglądają nie naturalnie"). Nie mniej jednak ja trochę to zmienie.
Dla każdej maszyny w kadrze znalazło by sie miejsce i każda tutaj pasuje, ale o co biega. Jezeli juz się zagłębiliśmy w dyskusję na temat zdjęcia, to uważam, że Fiat stoi okej, pociąg też w odpowiednim miejscu, a co do ciągnika, to mozna by go było wycofać tak z 10-15 metrów za fiatem ale na drodze. Wyglądał by jak nadjeżdżający gdzieś z oddali rolnik. Analizując dłużej zdjęcie mozna się domyslac że został on specjalnie ustawiony. A przeciez zdjęcie ma sprawiać wrażenie jakby to była scenka z życia zwykłych ludzi w pracy a także życia miasteczka/wsi . Nie mniej jednak zdjęcie mi sie podoba, ma swój klimat i juz przy pierwszym komentarzu doceniłem i przy swoim obstaję.

Michał, z innej strony tez nie rozumiem. Piszesz o przepełnieniu w kadrze, a dodajesz czy nie można by Bizona jeszcze załatwić. Tylko nie wiem tez czy odnosisz się tylko do tego zdjęcia czy do całej imprezy. Bo jesli do tego foto to sprzęt na zdjęciu + bizon, to dopiero by był park maszyn na stacji :D
Michal 16.09.2013 11:32
@rabotnik - zdadza się :)

Jak napisałem nie mam żadnych zastrzeżeń co do imprezy ponieważ mnie tam nie było i nawet o niej nie wiedziałem. Doceniam organizację imprezy, cieszę się że się udała (komentarze uczestników wg Oggieg'o). Ja odniosłem się do zdjęcia. Co innego jakby zdjęcie było wykonane 20, 30 lat temu i taka sytuacja byłaby sytuacją zastaną tj. zaparkowany fiat i ursus. Jednak tutaj mamy do czynienia ze stylizacją fotki na taką z przed 20,30 lat więc jeśli wynajmuje się kogoś (przypuszczam że na pewno fiat, ursus raczej też) to można sobie pozwolić na reżyserię. Taka jest moja opinia. Tak jak Łukasz napisał - ciągnik lekko w tył i już mimo trzech maszyn byłoby przyjemniejsze w odbiorze. Na zdjęciu parowóz, ciągnik i samochód ustawione są niemalże w jednej linii co przypomina wystawę.
Nie jestem 'racjonalizatorem po fakcie' czy 'wujkiem dobra rada' - jestem odbiorcą zdjęcia który w sposób rzeczowy wyraża opinię na jego temat. Nie jest tak, że zdjęcie nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. Niewątpliwie klimat jest.
daavith 16.09.2013 11:40
Drażni to "2013" pod zdjęciem :) Pewne rzeczy już nie wrócą, więc dla mnie to takie trochę udawanie historii. Fotkę oczywiście doceniam, i cieszę się, że zwolennicy takich klimatów nasycili się imprezą.
Mateusz J. 16.09.2013 14:06
Dobra, jakby nic nie miało być udawane, to pociąg stawałby tylko na stacjach, a wyskakujący fotografujący musieliby być opieprzani przez kierownika. Ciekawsze ustawienia pojazdów jak i scenki rodzajowe były odgrywane, tylko ponieważ musiałem w nich uczestniczyć, sam nie mam z nich żadnych zdjęć.
W przyszłym roku (koniec kwietnia/początek maja) będziemy organizować podobną imprezę, być może nawet na dwa parowozy (jako imprezę pożegnalną wielkopolskich Px48), więc wszelkie sugestie będą mile widziane.
daavith 16.09.2013 14:22
Bardziej miałem na myśli to, że jakiekolwiek imprezy o zabarwieniu historycznym są z kategorii "Prawie jak". Z przejazdów specjalnych nie przywieziemy fotki historycznej lecz co najwyżej wyglądające na historyczne. Oczywiście że fotostopy być powinny, póki są ludzie, którzy na to liczą, a jest ich wiele. Zwyczajnie jestem fanem kolei codziennej/autentycznej, spełniającej swoją funkcje przewozu osób lub mienia. Nawet kosztem tzw. klimatu. Niestety to raczej Utopia, aby średzka kolejka doczekała się czasów , w których będzie potrzebna na co dzień. W Wielu miejscach kolej zwyczajnie przestaje być potrzebna, a co za tym idzie, zanika. Oczywiście to tylko moje nastawienie i jak najbardziej sądzę, że ludzie myślący odwrotnie jak najbardziej zasługują na to czego pragną.
Łuki 22.09.2013 16:22
Doceniam starania autora jak i organizatora tej ciekawej imprezy :)
Tagi
Px48-1756Px48Średzka_Kolej_PowiatowaŚKPSłupia_Wielkawrzesieńlato2013Wielkopolskie
Exif
Make: SONY
Model: DSLR-A900
Exposure time: 1/160 sec(s)
Aperture value: F/4
ISO speed: 200
Date created: 14.09.2013 09:30:13
Focal length: 50mm
Mapa

RSS Feed: Wielkopolski rustykalizm (Komentarzy)