Deszczowa noc
Deszczowa noc
szawinski 23.11.2020 | Bielsko-Biała
Centrum Bielska - Białej. Opóźniony osobowy EN57-223 relacji Katowice - Wilkowice Bystra sfotografowany tuż po wyłonieniu się z bielskiego tunelu. W tle Zamek Książąt Sułkowskich.

Dodano: 28.11.2020 15:31

Inne w Kategorii Tematyczny weekend - 28-29.11.2020: "Bezsenne Noce"
Komentarze
Drago 28.11.2020 17:08
Miejsce nawet fajne ale ostrość kompletnie nie trafiona.
Mateusz J. 29.11.2020 14:31
Zdjęcie raczej z kategorii niewypałów. Założenia karkołomne, a efekt mizerny, bo jednak światła zastanego zdecydowanie za mało ;)
szawinski 29.11.2020 16:30
Bronić tej fotografii nie będę, sama się broni... a tak przy okazji zapytam, dlaczego usunęliście moje kolejne zdjęcie bez podania przyczyny? Bardzo nieładnie :(
Mateusz J. 29.11.2020 17:33
Punkt 2.3 regulaminu - jeśli uznamy, że zdjęcie tegoż punktu nie spełnia, to usuwamy. Dopuszczamy spory liberalizm i przymykamy oko na niektóre drobiazgi, ale gdy zdjęcie już nawet nie tyle że ma błędy, co jest po prostu nieudane (poruszone, nieostre, spóźnione, ogółem - raczej powinno wylądować co najwyżej w szufladzie), po dyskusji w kuluarach i wewnętrznym głosowaniu taką pracę z galerii wykluczamy.
Drago 29.11.2020 18:49
Proszę państwa nie róbmy z galerii facebooka, na którego ląduje wszystko bez względu na jakość.
Rozumiem, że niektórzy mają niepochamowaną chęć dodawania wszystko jak leci jak tylko wrócą ze szlaku, ale nasza wspólna galeria nie jest szufladą wszystkich tego typu zdjęć. Od nas administracji zauważyłem wymaga się tłumaczenia z każdego takiego prewencyjnego działania, ale w drugą stronę, mało kto tłumaczy się z dodania fuszerki, wręcz przeciwnie, niektórzy bronią się nogami i rękami wpierając nam swoje racje, że zdjęcie może nie jest super ale się nadaje.
Na prawdę daliśmy wszystkim na tyle wolną rękę i swobodę w dodawaniu zdjęć, że nie kontrolujemy każdego dodanego zdjęcia i nie musicie czekać na naszą akceptację. W pewnym momencie na galerie lądowały takie zdjęcia, że zastanawialiśmy się nad naszą weryfikacją. Ale po co. Nie jesteśmy jakimiś wyroczniami czy alfą i omegą by, każde zdjęcie kontrolować. Z drugiej strony to jest również mandat zaufania do Was. Wszyscy wiemy, że cenimy jakość i staranność. Oficjalnie też o tym mówimy czego oczekujemy. Ja rozumiem, że to nasze hobby i robimy to dla własnej przyjemności. Ale skoro dodajemy zdjęcia na galerie i chcemy też innym jego użytkownikom zrobić przyjemność w odbiorze tego zdjęcia, to zadbajmy aby były to rzeczywiście ładne i udane kadry. Też mam wiele nieudanych zdjęć, które mógłbym dodać na galerie czy facebooka, ale po co na siłę mam komuś udowadniać, że to zdjęcie jest jednak super i się nadaje. Jak na facebooku "możecie mi naskoczyć", tak na galerii nie chciał bym nawet swoich zdjęć tego typu oglądać.

I jeszcze raz podkreślam, że na tego typu zdjęcia jest tyle miejsca w sieci, że śmiało można MB zapełniać na dowolnych serwerach czy dyskach. Sam nie wrzucam swoich nieudanych zdjęć, na facebooku omijam takie szerokim łukiem, bo mogę, ale galerie poniekąd tworzymy od lat i jakoś nie potrafię tego ominąć bo spędzam tutaj dużo czasu.

Niektórzy mogą się ze mną nie zgadzać, mogą mieć mi za złe, że weryfikujemy słabe zdjęcia, ale wydaje mi się, że większa część użytkowników docenia wysoki poziom prezentowanych zdjęć na galerii. Wrzucone na facebooka po dwóch dniach ginie w czeluściach informacji. Na galerii możemy je oglądać mimo wszystko znacznie dłużej, nawet biorąc pod uwagę, jak to ktoś ostatnio określił, że najlepsze zdjęcia mają raptem + - 50 głosów. Osobiście wole te 50 maksymalnych głosów jak setkę lajków na fejsie.
UOP 29.11.2020 19:19
Łukasz, nie ma co silić się na pisanie sążnistych komentarzy - zdjęcie przez ok. 28 godzin od dodania zebrało 3 "docenty". To mówi samo za siebie i myślę, że autor też wyciągnie z tego wnioski na przyszłość.
Tagi
EN57EN57-223D29-139ŚląskieJesieńosobowyBielsko_Białatematyczny_weekendbezsenne_noce
Exif
Make: Canon
Model: Canon EOS 5D Mark III
Exposure time: 1/250 sec(s)
Aperture value: F/2.2
ISO speed: 4000
Date created: 23.11.2020 17:09:36
Focal length: 35mm
Mapa

RSS Feed: Deszczowa noc (Komentarzy)