EkstraClassa w Kaliszu
EkstraClassa w Kaliszu
Krzakozaur 31.10.2020 | Kalisz
W ten piękny październikowy wieczór, gdy słońce chyliło się ku zachódowi staliśmy tak z kolegą i rozmawialiśmy na temat kolei. Nagle pewien jegomość puścił oczko. Nie mogliśmy obok tego zdarzenia przejść obojętnie :-)
Piękny pociąg towarowy czeka na odjazd z Kalisza w kierunku wschodnich ziem.

Dodano: 08.11.2020 02:49

Inne w Kategorii Class 66
Komentarze
Drago 08.11.2020 17:41
Nie żebym się czepiał, ale nie uważasz Bartuś, że fotka trochę na siłę ? Na jednym kadrze jest chęć złapania wszystkiego a tym samym nie ma jakiegoś konkretnego odniesienia. Z jednej strony zachodzące niebo w odbiciu, z drugiej pociąg w krzakach no i ta lewa strona. Jeżeli miałbym coś doradzić, to osobiście wylądował bym na glebie na tym suchym placku po prawej i możliwie kombinował bym z symetrycznym odbiciem od tafli wody łapania pociągu i nieba. Pozbył byś się tych krzaków centralnie na lokomotywie. Nie psuj sobie dobrej passy bo na kilka dobrych zdjęć a w jednym przypadku masz 40 głosów tutaj walisz kaszane.
Rozumiem, że niebo zrobiło wrażenie i chciało być na zdjęciu, ale tutaj z tej pozycji i tego miejsca nie wygląda to za ciekawie.
Krzakozaur 08.11.2020 18:12
Niebo mnie zauroczyło, a pociąg umieszczony w mocnym punkcie skupia na sobie uwagę. Na tym placku nie było już takiego efektu nieba.
Dobra passa trwa, a nie zawsze uzbiera się tyle co w przypadku stronki, jedziemy dalej, wkrótce kolejne foteczki :-)
Drago 08.11.2020 18:55
Mocne punkty nie mają skupiać tylko lokomotywy a chodzi o kompozycję całego kadru.
Kasper Jan Kwiatkowski 08.11.2020 20:02
Nie odbiorę sobie satysfakcji ze skomentowania tego co przeczytałem...
Cukrujecie sobie tutaj pod każdą fotką i nagle to akurtat zdjęcie jest na siłę? Przecież to absurdalne. To jest znakomita fotka. Tym bardziej, że jest zrobiona z niczego. Fakt, że ja bym to inaczej skadrował, wyciął lewą stronę lekkim kosztem dołu ale to niczego nie zmienia. Robice to dla lajków?
Drago 08.11.2020 20:39
Cukrujecie sobie pod każdą fotką ? Hahah, chyba jesteś tu z przypadku i lubisz siać ferment. Rozumiem, że studiujesz każde zdjęcie i każdy komentarz na galerii i narysowałeś sobie w głowie zarys funkcjonowania na galerii. Pewnie zaraz odpalisz komentarz w stylu "kółko wzajemnej adoracji itp, a kto w nim nie jest to trzeba go utemperować."

Jakbyś nie zrozumiał mojego komentarza to ci wytłumaczę, że skomentowałem zdjęcie Bartka w celu ukierunkowania go na podejście do tematu, jak ugryźć taki kadr chcąc mieć w kadrze prawie wszystko co warte jest uwagi. Wiem, że takich praktyk na WRP nie stosujecie bo tam wszystkie zdjęcia są super. Nie prowadzimy polityki TWB że minusujemy sobie zdjęcia i nie wiadomo za co, jak również nie robimy wyborów fotki miesiąca admina, bo od tego jest głosowanie, żeby użytkownicy według uznania doceniali to co jest najciekawsze/najładniejsze.

Jeżeli twój profil zgadza się z profilem na WRP, to pogratulować mogę bardzo ładnych zdjęć, więc nie rozumiem czemu czepiasz się konstruktywnej krytyki dotyczącej podpowiedzi możliwości kadrowania.

Po za tym, od tego jest możliwość komentowania, aby wyrażać opinię i napisać swoje 3 grosze, jeśli się mi coś podoba lub nie. Nalegał bym wręcz aby komentować zdjęcia jeżeli widzimy coś co można poprawić. Tendencję olewania tematu widać na innych galeriach gdzie nikt nie przykłada do tego uwag,i bo się po prostu nie chce. Dlatego niektórzy, może nie rozumieją naszej postawy, a inni odbierają to jako czepianie się wszystkiego.

PS: Może wrzuć coś od siebie, chętnie obejrzymy twoje prace.
Kasper Jan Kwiatkowski 08.11.2020 21:02
Nie rozumiem... Co złego jest w stwierdzeniu, że sobie cukrujecie tj. jesteście wylewni w przekazywaniu pozytywnego odbioru? Ja jedynie, z lekką nutką ironii, skomentowałem Twój (niech będzie) konstruktywny komentarz i teraz bardzo tego żałuję. Zupełnie niepotrzebnie się nakręciłeś i tym samym zniechęciłeś mnie do dalszego REGULARNEGO podziwiania zdjęć na tej galerii. Twoją tyrradę w obronie własnego światopoglądu skomentuje tylko jednym zdaniem... Trochę to wygląda jakbyś ściągnął gacie i chciał żebym na to patrzył.

PS. Niczego nie muszę Tobie udowadniać. Jak słusznie zauważyłeś wystarczy, że wejdziesz na WRP.
Krzakozaur 08.11.2020 22:41
Hmm, to ja może usunę fotkę by nie trzeba było jej komentować. Tak ta fotkę widziałem, jak podchodziłem bliżej to ginął ten piękny obrazek z pierwszego planu, może tu lewej strony rzeczywiście za dużo, ale nie chciałem ciąć by nie niszczyć jakości.
Tą fotka jest kolejną moją z serii "ujęcie chwili" gdzie pociąg jest tylko dodatkiem, a czy fotka będzie miała 40 czy 8 głosów to już druga sprawa, ta mniej istotna, najważniejsze jest to, że mamy wspaniałą pasję, która daje odskocznię od tej szarej rzeczywistości.
A trzecia sprawa, jak publikuję foto na galerii to muszę się liczyć z pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem.

Dobrego wieczoru :-)
Drago 09.11.2020 03:30
Nic Bartek nie usuwaj. Po za tym nie chodzi mi o to czy zdjęcie ma 40 czy 8 ocen. Wyraziłem swoje zdanie o kadrowaniu. Jeżeli na gruncie nie szło inaczej zrobić, to trudno. Ja z tym przeżyję, oceny się posypały więc to tylko moje zdanie.
Co do wpisu kolegi @Kwiatkowski, to widzę, że wymiana zdań zaczyna się na ironicznych komentarzach a kończy na obrazie majestatu. Jakbym tak się miał zniechęcać po tego typu rozmowach to bym musiał "skasować internet".
Poza tym nie kazałem Ci nic udowadniać oczekując na twoje zdjęcia, a jedynie zachęcić do wrzucania zdjęć na galerię, no ale skoro tak Cię zniechęciłem to ja Cię bardzo przepraszam.
Kolins 09.11.2020 06:02
A ja nic bym w zdjęciu nie zmieniał.
Można tylko żałować, że jest ciut za mało nieba, lok jest nad jednym z czterech mocnych punktów kadru. Ale autor i tak pokazał, co chciał, a zdjęcie niczym złym nie wali specjalnie po oczach.
Kasper Jan Kwiatkowski 09.11.2020 07:28
@dragon napisałes: "Nie psuj sobie dobrej passy bo na kilka dobrych zdjęć a w jednym przypadku masz 40 głosów tutaj walisz kaszane." po czym sobie zaprzeczyłeś. To w zasadzie powinno wystarczyć jako podsumowanie. Muszę jednak dodać, że mój majestat ma się dobrze bo nie muszę się obawiać, że mi się tu "mało głosów posypie" ;)
Drago 09.11.2020 08:01
Skoro przypadło wszystkim do gustu to widocznie byłem w błędzie.
Swoje rozważania na temat kadrowania zostawię sobie w takim razie...
pawel.guraj 09.11.2020 08:49
Łukasz - ale chyba właśnie od tego są komentarze - żeby komentować - nie tylko słodzić (a już powiedzieć, że Ty Bartkowi słodzisz to na prawdę gruba przesada).
Ja też uważam, że pomimo ładnego nieba, to nie jest bardzo udany kadr - niebo nie "robi" z resztą kadru. Myślę, że bliżej i bardziej z gleby wszyło by lepiej i pewnie z niebem. Technicznie oczywiście prawie ok.
Krzakozaur 09.11.2020 10:09
@Łukasz, z mojej strony wszystko ok :D. Z Waszym zdaniem się liczę, wszelkie uwagi przyjmuję. Miałem różne wersje postawiłem na tą, po części się przyjęła, nie potrzebnie wyszły z tego nieporozumienia.
Działamy dalej, do następnego zdjęcia :D
SeweryneR 09.11.2020 19:27
Fajnie Bartek podchodzisz do sprawy. Wygląda to trochę tak jak byś ciemny szarobury drugi plan ożywił pędzelkiem i nałożył trochę olejnej w żywych barwach :) Na moje oko jest to na tyle ciekawy zabieg (złapana chwila) że przyćmiewa mankamenty, o których wspomnieli Koledzy.
1524mm 30.11.2020 17:14
A mnie się bardzo podoba to zdjęcie :)
Krzakozaur 03.04.2023 22:07
Z perspektywy czasu widzę, że foto.jedndk się przyjęło. Patrzę na to foto i cieszę się że udało się je wykonać wtedy ;)
Tagi
ClassCLASS_66020FPLtowarowyKaliszd29-14Kaliszwielkopolskie
Exif
Make: Canon
Model: Canon EOS M6
Date created: 31.10.2020 16:22:16
Exposure time: 1/200 sec(s)
Aperture value: F/6.3
ISO speed: 800
Focal length: 62mm
Mapa

RSS Feed: EkstraClassa w Kaliszu (Komentarzy)