EP07-375
EP07-375
DeathSpellO))) 21.05.2020 | Mińsk Mazowiecki
HCP 303-275 / EP07-375 z pociągiem PKP Intericty zbliża się od zachodu do przystanku Mińsk Mazowiecki Anielina. W tle widoczne są EN99-004 i EN64-004 wracające do ZNTK-u z jazdy próbnej.

Dodano: 28.10.2020 18:18

Inne w Kategorii EU07 / EP07
Komentarze
Drago 28.10.2020 20:54
W fotografii zazwyczaj się szuka miejsca idealnego do zrobienia zdjęcia. Oglądając twoje fotki wydaje mi się, że jest całkiem odwrotnie. Wystarczyło podejść 20 m do przodu, na wysokości biało kwitnącego krzaku i fotografować w miarę przystępnej scenerii, bez zbędnego i tak uciętego masztu i ohydnego betonowego płotu. Na dodatek siódemka sklejona ze słupem. Zdjęć takich w sieci jest masa, moim zdaniem fotka do szuflady, bo na galerii takie zdjęcia nawet nie przechodzą.
DeathSpellO))) 28.10.2020 22:17
Na tym odcinku to akurat najlepsza miejscówka, ponieważ znajduje się na niewielkiej górce. Co do przechodzenia takich zdjęć na galerię, to już chyba zależy, bo na przykład taka niedawno dodana fota z EU44-002 jest przecież w podobnym standardzie (jeśli nie nieco gorsza), a przecież uzbierała te wymagane 8 głosów. W ogóle z tego co zauważyłem użytkownicy tutaj bardzo niechętnie oceniają zdjęcia, gdyż nawet to najwyżej oceniane ma jedynie 53 głosy.
Drago 28.10.2020 23:04
Jeżeli chcesz większego rozgłosu to są inne galerie fotograficzne lub facebook, tam może więcej lajków dostaniesz. Skoro masz mało głosów to widocznie coś jest nie tak ze zdjęciami. I nie mów, że to najlepsza miejscówka bo chyba parsknę śmiechem. Dwudziestometrowy ucięty masz i obskurny betonowy płot to idealny motyw do zdjęcia. Nie no, proszę cię.
Zerknij na galerii jakie klimaty chłopaki zapodają z Warszawy i okolicy a dowiesz się co to jest najlepsza miejscówka.

Co do opinii na temat 53 głosów, to jesteś jak widzę, dobrze obeznany w ilości aktywnych użytkowników na poszczególnych galeriach skoro mówisz, że 53 to mało. Dla jednych mało, dla innych dużo. Galeria ta idzie ze zdjęciami na jakość nie na ilość. Tym samym takie zdjęcia jak powyższe nie przechodzą i nie będą miały dużego odzewu bo po prostu są słabe. Na każdej grupie kolejowej na fejsie, takich zdjęć dziennie przewala się dziesiątki, więc nic dziwnego, że na galerii ludzie oczekują na prawdę konkretnych kadrów, które ogląda się z przyjemnością i nie trzeba ich szukać w natłoku postów lądujących na facebooku.
Wielu robiło podchody i na siłę chciało nam wpierać swoją twórczość tłumacząc ją na wszelakie sposoby, że zdjęcie jest ohh i ahh, a reszta się nie zna. Najczęściej takie osoby się z nami żegnały bo nie czuliśmy jego twórczości.

Po za tym jakbyś się chciał czegoś nauczyć to nie stawał byś okoniem tłumacząc każdego zdjęcia, że to "najlepsza miejscówka" a wysłuchał byś porad starszych doświadczeniem kolegów i wziął byś je do siebie przekładając to na grunt.
Jest kilka osób, które w ostatnim czasie zarejestrowały się na galerie i po wielu poradach całkiem fajnie sobie radzą, bo się chciały czegoś nauczyć.
DeathSpellO))) 28.10.2020 23:39
Nie zależy mi na rozgłosie, liczba lajków jest mi obojętna. Tam przytoczyłem ją jedynie w odniesieniu do ,,dostawania się" zdjęć na galerię. Co do ,,najlepszości" tej miejscówki, to chodziło mi jedynie o to, że jest według mnie lepsza, niż 20m dalej przy krzaku. Rady naprawdę biorę sobie do serca i pracuję nad swoimi zdjęciami, ale ciężko jest mi je stosować do tych wykonywanych kilka miesięcy temu, których, nota bene, nie uważam za ,,och i ach", a po prostu za niezłe - wystarczająco by móc je tu zamieścić (oczywiście do najlepszych nie mając żadnego podjazdu) bez wstydu. Pozwolę sobie jeszcze nadmienić, że uważam ocenianie zdjęcia po występującym w tle ogrodzeniu za zbyt subiektywną kategorię. Jeżeli jednak moje prace są tak niemile tu widziane, to nie mam z tym problemu i mogę przestać je zamieszczać :)
Krzakozaur 29.10.2020 01:58
Bartek nie zniechęcaj się tylko rób swoje i działaj. Postaraj się w kadrze oprócz pociągu zamieścić w kadrze np jakiś domek lub drzewko. Z czasem będziesz robił lepsze foto, poza tym wymagania też wzrosły bo sprzęty coraz lepsze o foty zyskały na jakości.
Czuje się też wywołany do tablicy przez Drago. Dawniej też próbowałem przeforsowac temat pociągu w krzakach, ale z krytyką było różnie, czasami odpuszczalem, szedłem w plener i próbowałem zrobić foto szlakową, ale nie czułem tego i szybko wróciłem w krzak i jak widzisz te foty krzakowe też przechodzą :-)
Rob swoje, słuchaj rad innych, nie poddawaj sie.
Drago 29.10.2020 08:32
@Krzakozaur mówi dobrze, nie zniechęcaj się a co do robienia swojego to powiem tak. Jeżeli się chcesz czegoś nauczyć, to jesteśmy jedyną galerią, która zasypie cię radami na temat fotografii a jeżeli trzeba przejdziemy na konwersację prywatną odnośnie techniki wykonywania zdjęć kolejowych.
Trwa to trochę ale trzeba w sobie wypracować powściągliwość. Często człowiek przychodzi ze szlaku i to co zrobił na gruncie od razu chce dodać na galerie. Nie ważne czy to dobre czy też nie.
Jest kilka osób spod naszego skrzydła, które wyszły na tym dobrze. Od zawsze mówię, że JAKOŚĆ a nie ILOŚĆ. Lepiej raz na miesiąc dobre zdjęcie, jak codziennie jakąś kaszane.
Jeżeli będziesz chciał to się czegoś u nas nauczysz, mimo, że początek jest dosyć dosadny i bezpośredni, ale przynajmniej wiemy na gruncie na czym stoimy.

PS: Zdjęcie EU44 o którym piszesz, różni się tym, że od początku do końca jest dobrze zaplanowane. I mimo, że to szlakówka, to jest bardzo poprawna. I takich kadrów życzę ci na początku. Prostych ale poprawnych.
DeathSpellO))) 03.11.2020 11:44
Dziękuję za za wszelkie rady, obiecuję, że wezmę je sobie do serca. Postaram się również bardziej krytycznie patrzeć na zdjęcia, które wrzucam na galerię :)
Tagi
HCP_303EEP07EP07-375PKP_IntercityMińsk_MazowieckiMińsk_Mazowiecki_AnielinaD29-2
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D5000
Exposure time: 1/400 sec(s)
Aperture value: F/10
ISO speed: 200
Date created: 21.05.2020 11:08:09
Focal length: 45mm
Mapa

RSS Feed: EP07-375 (Komentarzy)