Dążyć do celu
Dążyć do celu
Krzakozaur 31.08.2019 | Lublinek
Codziennie od tygodnia jeździłem w to miejsce na rowerze i czekałem na odpowiednie warunki. Cierpliwość została wynagrodzona i w ten oto sposób powstała właśnie ta fotka.
Pamiętajcie by nigdy się nie poddawać i dążyć do wyznaczonego przez siebie celu.
Na zdjęciu Vectron PKP Cargo z kontenerami jedzie w kierunku Łodzi w sobotni, letni poranek.

Dodano: 04.09.2019 23:54

Inne w Kategorii Impresje i fotomontaże
Komentarze
Melina 05.09.2019 07:35
Masz +-a, po znajomości :D
Marek Tłoczkowski 05.09.2019 20:06
Rower i jest czym oddychać ... :)
Łuki 07.09.2019 22:07
Fajne ;)
UOP 08.09.2019 11:44
Extra :))
Krzakozaur 08.09.2019 22:24
Dziękuję za tak pozytywny odbiór, musze przyznać, że warunki dopisały i aparat nawet dał radę, prawda :D ?
pawel guraj 09.09.2019 14:41
Warunki dopisały, motyw - sprawa gustu, aparat nie dał rady - biała plama zamiast nieba.
EP07drago 09.09.2019 21:56
Podoba mi się +
Krzakozaur 09.09.2019 23:26
Pawle, fotka jednak się obroniła, pamiętaj, że w naszej pasji nie liczy się tylko nieskazitelna jakość. Dla mnie pasja to obcowanie z koleją w pięknych okolicznościach przyrody. Do tej fotki przygotowywałem się 7 dni, jeździłem tam codziennie na widocznym rowerze i czekałem na odpowiednie warunki i pociąg i udało się :D
pawel guraj 10.09.2019 07:22
Bartek, ja wcale nie krytykuję tej fotki. Po prostu Tobie jak nikomu innemu na tej galerii przydał by się dobry sprzęt oraz umiejętności (a w zasadzie chęć ich zdobycia). Nie jest wyzwaniem zrobić dobrą szlakówkę ze słońcem za plecami. Ty wybierasz sobie ciekawe motywy, które jednocześnie są bardzo trudne technicznie - najczęściej pod słońce z ogromną rozpiętością tonalną. Twoje zdjęcia dla mnie stanowiły by zdecydowanie większą wartość, jeżeli poza ciekawymi motywami przykładał byś się również do tego aby nadać im wartość techniczną - w końcu to jest galeria fotografii. To zdjęcie było by na prawdę fantastyczne jeżeli zachowało by się poranne piękne niebo - a tak można sobie to tylko wyobrażać.
EP07drago 10.09.2019 22:15
Bartek nie rozumiem po co ta kontra do Pawła. Jednym się podoba drugim nie. Paweł stawia na technikę wykonywania zdjęć, innym podoba się klimat a Oggiemu podobają się nieskazitelne zdjęcia wykonane techniką analogową bez szumów i z dobrze dobranym balansem bieli. Każdy ma swój konik i nie ma co na siłę komuś coś udowadniać.
Zbigniew Graczyk 10.09.2019 23:11
Wtrące swoje trzy grosze do dyskusji... skoro 18 osób "kupiło" ten obraz Krzakozaura, to chyba nie jest tak źle :-) No i jakoś nikomu spośród tych osób nie przeszkodziło to "nadpalone" niebo w odbiorze tego zdjęcia...

Ideałem byłaby zasada, nie podoba mi się zdjęcie - nie głosuje, nie komentując negatywnie tego co widzę. Po co robić jakieś "podchody i wycieczki" personalne - każdemu z Nas "kolejfoto" sprawia przyjemność, to dla Nas zabawa a zarazem ucieczka od codzienności. No a że jednemu wychodzi to lepiej a drugiemu gorzej? - przynajmniej jest różnorodnie, czyli ciekawie...
Zbigniew Graczyk 10.09.2019 23:22
Panowie, szanujmy się wzajemnie... To tylko zabawa, nie zapominajmy o tym. Pawła cenie za idealną, wręcz nudną do bólu technikę fotografii - o której mogę tylko pomarzyć... Bartka doceniam, za odwagę w pokazywaniu swojego bardzo osobistego spojrzenia na kolej - na które niewielu decyduje, by nie zostać odrzuconym przez większość "starych wyjadaczy"...
Mateusz J. 10.09.2019 23:33
Ja wtrącając swoje trzy grosze, odpowiem niejako Zbyszkowi - technika z kombinowaniem się nie wyklucza. Głosy tępiące odmienne spojrzenie Bartka już zdaje się dawno w większości ucichły, niemniej wciąż dość głośne pozostają uwagi co do strony technicznej, która od lat pozostaje na raczej niezmiennym, dość kulawym poziomie. Wielu pewnie by doceniło odmienne spojrzenie, tyle że jest to trochę tak jak z daniem z homara, który został doprawiony keczupem i sosem czosnkowym z Biedronki. Wykwintne danie samo się nie zrobi, musi być jeszcze odpowiednio przyprawione i przyrządzone - dokładnie jak w fotografii.
Zbigniew Graczyk 10.09.2019 23:57
Uderz w stół,a nożyce się odezwą... Mateuszu, nie będę z Tobą polemizował - bo nie mam żadnych argumentów, które mogłyby podważyć Twoją tezę, mówiąc wprost - masz rację. Ale, no właśnie - zawsze jest jakieś "ale" - to o czym piszesz jest pobożnym życzeniem, takim ideałem... A w życiu niestety nie ma ideałów, no i dzięki temu jest właśnie taki Krzakozaur :-)

Ok, kończymy dyskusję...
Krzakozaur 12.09.2019 21:45
Kończymy dyskusję?, myślę, że trzeba ją rozwinąć.

Ja to wszystko rozumiem, że na rynku są coraz to lepsze sprzęty, ale czy naprawdę każdy ma gonić tego króliczka?
Dla mnie fotografia kolejowa jest pasją, przy kolei odpoczywam i delektuję się nią, a zmieniać aparat po to by mieć 4 głosy więcej?
Jak widać 18 osób zaakceptowało mojego "homara z biedronki", mój homar został podany dobrze, ale w starym lokalu, a jeśli nie chcecie go ze mną zjeść to już wasz wybór :D
EP07drago 12.09.2019 22:51
Nie wiem tylko po co dalej ciągnąć tą dyskusję ? Podoba się ? 18 głosów jest więc po jakiego grzyba coś jeszcze komuś udowadniać. Każdy się wyraził jasno. Kto chciał to ocenił, kto nie, to nie.
Fajrant, nie ciągnij na siłę tematu bo to na prawdę nie ma sensu. Co innego gdyby zdjęcie nie miało nawet progu 5 głosów, można by się było spierać. Ale tutaj ?
...
SeweryneR 12.09.2019 23:32
Przede wszystkim robienie zdjęć w kontekście głosów czy gonienia za doskonałością jest pomyłką. Ja bardziej widzę to w kolorach własnej satysfakcji i zaspokojenia ciekawości, która wyrasta z różnych inspiracji, czerpanych tu i ówdzie. Nie tylko w świecie zdjęć kolejowych. Jeżeli Bartek jesteś zadowolony z efektu, to jesteś szczęściarzem ;) I o to w tym chodzi! Przy okazji spędzasz miło czas, my wszyscy coś o tym chyba wiemy ;)

Parę osób chce Ci tu jednak uświadomić coś, z czego nie do końca możesz sobie zdawać sprawę. I to nie jest forma wyrzutu czy ataku. Tak jak Ci pisałem, jesteś w pozytywnym tego słowa znaczeniu "zaciętym" fotografem ;) Masz w sobie upór i potrafisz wstać 7 razy, żeby w końcu trafić na mgłę. Piszę tak przykładowo ;) A gdyby tak użyć szarej połówki? A co to jest ta szara połówka? A filtr polaryzacyjny, kąt 80 stopni i niskie wschodzące Słońce? Wow, jakie to daje barwy! Może pod tym kątem dobiorę miejsce? A głębia ostrości? To, co nam się znajdzie w bokehu, czym namalujemy obraz... Czas naświetlania. Ten obiektyw da mi tutaj ładny kontrast, a inny ożywi blade barwy. To jest druga strona medalu, równie pasjonująca jak samo przebywanie w terenie i odnajdywanie kadru. O tym napisał Mateusz. Wymyślasz homara i jesteś szczęśliwy. Ale możesz go też dobrze przyprawić. Będziesz podwójnie szczęśliwy ;) To nic złego być podwójnie szczęśliwym ;) I wiedz, że nie jest to forma namowy do ślepej gonitwy za króliczkiem. Świat oszalał i pędzi szybciej niż myślimy.

Sorry że przynudziłem, w moim stylu ;) Po prostu "przyprawianie homara" jest zarymbiste Bartek!
Krzakozaur 13.09.2019 06:21
W tym momencie dochodzimy do meritum sprawy. Wszyscy macie rację, ale na ten moment muszę zostać przy tym sprzęcie. Jeśli tylko będę zmieniał to odezwę się do Was i poproszę o poradę, jestem nieco za Wami jeśli chodzi o sprzęt, wszak do 2012 roku jeszcze fociłem małpką :D, powoli do przodu.
Dziękuję za Rady Panowie :D
Krzakozaur 16.09.2019 02:04
Ostatnio przeglądałem fotki próbne z tego miejsca o podobnej prze dnia i po Waszych licznych komentarzach dochodzę do wniosku, że aparat jest dobry, mogłem dobrać nieco inne ustawienia i wtedy przepał byłby mniejszy, niemniej jednak foteczka dobrze sie prezentuje.
Tagi
EU46EU46-517VectronPKP_CargoD29-14Lublinekłódzkie
Exif
Make: NIKON
Model: COOLPIX P7100
Date created: 31.08.2019 06:30:20
Exposure time: 1/100 sec(s)
Aperture value: F/6.3
ISO speed: 200
Focal length: 20.1mm
Mapa

RSS Feed: Dążyć do celu (Komentarzy)