Lubię krzaki
Lubię krzaki
25   2187   5  
Krzakozaur 17.07.2013 | Lublinek
...I tworzone tam zdjęcia i wiersze cudaki :D

Jedzie kibel, rzeka płynie,
Kwiatki kwitną, lato minie,
A co po Nas pozostanie?
Czerstwy wierszyk na śniadanie :D:D

Dodano: 05.09.2015 03:41

Inne w Kategorii Impresje i fotomontaże
Komentarze
Mateusz J. 05.09.2015 13:48
Jak już musisz męczyć tak te krzaki, to chociaż umieść pociąg w mocnym punkcie...
daavith 05.09.2015 15:21
Niczym zaczarowany ogród. Dla mnie bardzo na +.
Sigman 06.09.2015 12:21
A to zdjęcie już chyba kiedyś było?
Krzakozaur 06.09.2015 23:17
Było nie było, ale wspomnieć miło :D
Krzakozaur 07.09.2015 23:32
A tak apropo, dawniej jak ta fotka tu wisiała to miała 14 ocen, czy aż tak zmienił się punkt widzenia na tej galerii?, czy impresje nie mają już racji bytu?
Mateusz J. 08.09.2015 00:35
Czasem po prostu oceny sypią się na zasadzie falowej psychologii tłumu. Imho w tym wypadku akurat dobrze, że jednak tak się nie dzieje, a dla siebie masz nauczkę, żeby nie usuwać swoich zdjęć by potem je od nowa wrzucać :D
Drago 08.09.2015 08:01
Ja też to zdjęcie dobrze znam. Po prostu Bartek po raz któryś zauważyłem, że usunąłeś zdjęcie i dodałeś jeszcze raz. Potem masz zdziwienie, że laurów po raz któryś nie zbierasz. Piszesz, że 14 ocen było. I tu zrobiłes okropny błąd bo Twoje zdjęcie nie wisi już w grupie Najlepszych na galerii.
Z jednej strony oszukujesz siebie i Nas.
Ludzie widzieli fotke raz, i niestety jak wszystko z czasem niektóre rzeczy sie przejadają. Po za tym na galerii czasem ruch jest jak przybywający imigranci do Węgier, a czasem zastój jak w niedzielny poranek.
Ja ze swojej strony powiem tyle, że jestem lekko zniesmaczony takim postepowaniem. Wychodzi na to, że nie masz nowych zdjęć ani pomysłów. Po prostu czasem chyba lepiej poczekac na natchnienie, na prawde dobre fotki i ze smakiem wrzucenie ich na galerie, zbierając tym samym laury.
Krzakozaur 08.09.2015 08:44
Odgrzewany kotlet już tak samo nie smakuje :D. Nowe fotki może i są, ale nie ma już byłysku, który był dawniej i motywacji do ich publikacji, nie wiem czym to jest spowodowane. Za dużo szumu wokół swoich zdjęć, czepiam się też Waszych wypowiedzi i innych fotek np. Rafalskiego, a sam nie umiem fotki dobrze obrobić. Muszę się ogarnąć bo inaczej nie mam co na Waszej galerii szukać... , pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim miłego dnia :D
Drago 08.09.2015 10:02
Jakiej Waszej ? To galeria dla użytkowników. Sami admini nie mieli bysmy czego tutaj robić.
Po prostu Bartek zepnij poslady, weź się za siebie, może odpocznij. Może nazbieraj zdjęc, wybierz tylko najlepsze i się pochwal. Ale wybierz pogode, odpowiednie warunki, ciekawe miejsce. A zobaczysz, że to zaowocuje. Barnim zmienił sprzęt i na prawde co raz to lepsze fotki robi, dzięki kilku moim radom odnosnie sprzętu i technicznych spraw poziom na prawde idzie w górę.
A może po prostu sie wypaliłes Bartku. W sumie nie ty sam. Ja tez juz nie mam takie parcia na fotki jak kiedys. Każdą wolną chwile spędzałem w torach, czekałem godzinami. A teraz jak ide na szlak sam to wkurza mnie siedzenie czekanie, zbieram manatki i wracam do domu. Juz niestety wole pójśc na pewny strzał niż czekac całymi dniami.
Maciej Mikołajczak 08.09.2015 10:38
@bartus1984 rozwiązanie miałeś podane na tacy kilka razy, ale je zlałeś i później się nie ma co dziwić, że jest taka a nie inna reakcja tłumu. Przestań odgrzewać kotlety, cykać jakieś shity bez ładu i składu, o gównianych wierszykach i pierdylionie emotikonek w opisach nie wspominając, bo od tego to aż pękają oczy i krew z uszu wypływa. Co ty masz 8 lat?! Powtórzę jeszcze raz:

- znajdź w googlu poradnik fotograficzny Leśnego Dziada, wpiszesz tą frazę i na bank będzie w pierwszych wynikach. Przeczytaj od deski do deski i wbij sobie to do łba, w szczególności detale, bo diabeł tkwi w szczegółach.

- poczytaj w sieci stronki i poradniki a propo fotografii np. krajobrazowej typu Szeroki Kadr, Fotoblogia itd.

- oglądaj dużo, duuużo zdjęć na galeriach. Oglądaj zarówno te najlepsze jak i te najgorsze, zwracaj uwagę na detale, barwy, światło, cienie, kadr, pomysł, opis, dosłownie wszystko. Popatrz co dałoby się poprawić, co poszło nie tak, równocześnie też szukając tego co wyszło tak git że sam chciałbyś mieć to u siebie.

- naucz się dobierać parametry sam, wszystko rób na manualu, olej światłomierz i rób to intuicyjnie. W końcu załapiesz dryg i będziesz ogarniać, kwestia czasu.

- na obróbkę jednej szkoły czy rady nie ma, niestety musisz próbować robić to na wyczucie, może wpierw skup się na podstawach, lekkim retuszu itd. Zero zabawy w jakieś impresje itp. cuda, najpierw podstawy. Warto czasem przed publikacją spytać się kogoś jak mu się to widzi, czy coś jest nie tak czy jest ok. Zrób też kilka wersji (np. pod względem jasności) tego samego zdjęcia i z nich wybierz jedno do publikacji. Uwierz mi że czasem ściemnienie zdjęcia o 0,1 lub rozjaśnienie robi dużą różnicę.

- nie zwalaj winy na sprzęt, na ludzi, na brak pomysłów czy otoczenie. Mniej użalania się i smęcenia ludziom na galeriach, więcej działania ze sprzętem i będzie lepiej, na pewno będzie lepiej niż jest teraz.

- szukaj inspiracji, ale rób więcej klasyki niż tego wydziwiania po krzakach. Natchnienie znajdziesz w zdjęciach innych, naucz się patrzeć kadrami.

Co do tego że fotę wykasowałeś i znów wrzucasz, że nie ma tyle lajków co tamta, no cóż... Bywa. Ja też coś zacząłem kombinować, wrzuciłem coś innego, zarówno pod kątem kadrowania jak i formatu, zebrało trochę lajków na Fejsie, jednak na galerii przeszło bez echa. Trzeba wyciągnąć wnioski co poszło nie tak, poprawić na przyszłość to i owo i kombinować dalej, bo cykanie poprawnych podręcznikowo szlakówek czy widokówek prędzej czy później się przeje i znudzi. Może powinieneś zmienić teren i otoczenie, porę w której chodzisz na foty, warunki czy coś, musisz sam to rozgryźć.

Jesteś już na tyle stary i tyle lat robisz zdjęcia że sam powinieneś ogarniać wszystko to o czym napisałem, więc zaklinam Cię - weź wreszcie ogarnij to o czym napisałem powyżej albo przestań truć dupę, bo widać że łakniesz atencji i pochlebstw, ale na nie trzeba sobie czymś zasłużyć. Masz też jeszcze rozwiązanie dla leniwych - wrzucaj coś na jakąś mikolską grupę na Fb, byle co, możesz nie dbać o nic w zdjęciach czy opisach tam, bo tam każda, nawet najbardziej dziadowska fota zbierze lajki i pochwały. Tylko zastanów się czy warto iść po najprostszej linii oporu...

To tyle ode mnie, straciłem po raz enty jakieś 15 minut swojego życia na jęki Bartka i więcej tego nie mam zamiaru powtarzać, także mam nadzieję że wreszcie coś do niego dotrze ;)

Co do samej foty to mniej dołu, więcej góry, konkretnie by złapać całe te dwa krzaki po lewej i trochę nieba nad nimi i już by było lepiej.
Drago 08.09.2015 11:01
Maciek napisał wszystko w temacie co powinno do Ciebie przemówić, i to już dawno. Ja dodam od siebie jeszcze tyle. Tak jak napisal Maciek obserwuj oglądaj mase zdjęć, tych najlepszych i tych najgorszych.
Zawuażyłem, że czasem napiszesz coś pod kogoś fotką ale nie do końca Twoje zdanie jest trafne. Wprowadza w błąd. Dlatego trzeba obserwować liczne galerie, i nie tylko odnosic sie do 2-3.

Obserwując wyrabiasz sobie zdanie, analizujesz kadr (światło, kadrowanie, balans bieli itp) Później zacznij krytykowac pewne fotki. W sumie nie ma sie co rozczulac nad zdjęciami. Pasja pasja, ale jak kazdy z Nas dąży do pełni profeski w tym co robimy i jak te zdjęcia robimy to krytyka jak najbardziej jest na miejscu. Czasem to boli, bo fotograf może być zadowolony, ale odbiorcom pewne rzeczy się nie podobają.

Kolejna sprawa. Nie ma sensu strzelac fochów obrażać się na cały świat. Po prostu przestań marudzić, weź sie konkretnie za fotki a to zaowocuje. I sam pewnie znasz Nasze stwierdzenie. JAKOŚÆ A NIE ILOŚÆ. Wrzuć nawet 1 zdjęcie na miesiąc, ale na prawde ekstra. A gwarantuje Ci, że oglądalnośc i laury będą większe.
Podoba mi się stwierdzenie Maćka, daj se siana w pewnym stopniu ( bo nie mówie, że całkiem), z tymi impresjami. Bronienie niedociągnięć tym, że fotka jest impresją nie jest dla Nas wymówką. Wole czasem oglądnąć zwykłe szlakowe foto, niż mase zdjęć często i gęsto nic nie przedstawiających.

Trzymajmy poziom galerii, podnośmy go, a wspólnie duzo możemy osiągnąć. Z relacji z wieloma osobami, jesteśmy jedna z nielicznych galerii lub może jedyną, gdzie idzie się fotograficznie rozwijać, poprzez rady jakie sobie dajemy, współprace między sobą, wspólne zloty, a atmosfera sprawia, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Nie psujmy tego !!!
Drago 08.09.2015 13:28
Jak to powiedział Killer.
Twardym trzeba być, a nie miętkim :D
Maciej Mikołajczak 08.09.2015 13:41
Niestety, ale patrząc na kilka podobnych akcji z przeszłości coś czuję, że Rafalski dobrze wróży i faktycznie nic w tej materii się nie zmieni. Jak po raz enty będzie ta sama akcja to chromolę i to samo radzę pozostałym - nie komentować, nie oceniać, całkowicie olać, nie dać się wciągnąć w to samo setny raz. Może to właśnie brak reakcji i nasza obojętność wreszcie dadzą jakiś skutek.
Krzakozaur 09.09.2015 00:28
W zasadzie do komentarza Oggego i Drago oraz Maćka bez pierwszego akapitu w pierwszym komencie mieliśmy fajną, kulturalną dyskusję. Jak nie z Wami to z kim mam się dzielić swoimi problemami na temat Naszej pasji? . Czegoś mnie te dyskusje nauczyły, mam teraz twardą dupę i za to Wam dziękuję :D, a Ty Rafalski może i walisz prosto z mostu i umiesz przegadać, ale nie ma w Tobie za grosz kultury, a szkoda bo mógł być z Ciebie dobry kumpel :D, pozdrówki
Maciej Mikołajczak 09.09.2015 09:42
@Bartuś mam wrażenie że ty lubisz wywoływać takie dyskusje, ale zauważ - wiara tego nie podziela. Ja tu chcę rozmawiać o wozach, danej linii, miejscu, jakimś wydarzeniu czy o technicznych aspektach zdjęcia (np. jak komuś udało się uchwycić jakieś wypasione światełko i cienie), a nie smęcić dupę po raz setny o tym samym. To o czym ja i reszta chłopaków pisaliśmy to nie jest fizyka kwantowa czy teoria względności by tego nie skumać za pierwszym razem, więc weź wreszcie zepnij poślady i zacznij korzystać z tego o czym była mowa. Nie że się uśmiechniesz, kiwniesz główką i za 2 tygodnie znów wrzucisz jakieś krzaczane barachło opatrzone rymowanką ciesząc się jak naćpany piesek do wszystkich, czekając aż litościwie posypią się lajki albo zrodzi się jakaś dyskusja.

Łap za sprzęt i działaj, dużo działaj i jeszcze raz działaj, tylko jakoś sensownie (zgodnie zasadami które znajdziesz w w/w poradniku fotograficznym), a nie jakieś twory po krzakach i "impresje". Oprócz teorii o której mówiliśmy i którą musisz przyswoić potrzeba też wcielić ją w życie i odbyć dużo praktyki ze sprzętem. Baw się ustawieniami, korzystaj z różnych nastaw, rób na sucho jedno ujęcie ale na różnych czasach, przysłonie, ISO itd. Nie będziemy mili i grzeczni wobec ciebie, bo nam już do tego cierpliwość się dawno temu skończyła. Możesz się obrazić albo wyciągnąć wnioski i zacząć wreszcie porządnie działać, wybór należy do ciebie.

Masz gotowe rozwiązanie podane na tacy, pytanie tylko czy je rzeczywiście wcielisz w życie i jakie tego będą efekty... Jak przy wrzuceniu następnego zdjęcia na OKejkę znowu to będzie takie cudo jak powyżej i jakieś wierszyki z wiązanką emotikonek to znaczy że całe nasze gadanie można spuścić w kiblu, był to tylko zmarnowany czas i trzeba będzie sobie dać definitywnie spokój by znowu nie wciągnąć się w taką gadkę jak ta teraz.
Michal 09.09.2015 21:42
Maciej trafił z tymi wierszykami i mnogością emotikonek w stylu ":D". Ja osobiście zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tym, jak dojrzały facet (sądząc po wieku) może wybrać sobie nick "bartus".
Co do zdjęcia - jak je zobaczyłem to mnie zatkało. Skąd czerpiesz pomysły na takie miejscówki?
Krzakozaur 09.09.2015 23:53
Proszę wrócić do początku tej dyskusji i zobaczyć kto tu kogo prowokuje. Tylko napisałem, że impresje nie mają tu racji bytu a co poniektórzy odebrali to jako zaczepkę....

A swoją drogą mieszać kogoś z błotem za nieco inną fotografię i spojrzenie na nią to jest dopiero nie w porządku. Ale spoko róbcie jak chcecie, ja nigdy nie będę taki jak co poniektórzy na tej galerii.

Pozdrawiam
Maciej Mikołajczak 10.09.2015 00:10
@bartus to są impresje:

http://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=35774

http://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=28933

Jest to jeden z najciekawszych i najtrudniejszych gatunków fotografii, jednak jeśli chcesz się w to bawić to musi to być pomysłowe, przemyślane i niezwykle dobre, dopracowane i dopieszczone jakościowo w każdym detalu. Ty na siłę próbujesz przeforsować swoje foty do kategorii "impresje" w których wyraźnie brakło ci już pomysłu i natchnienia na nowe miejsce do zdjęć.

Chcesz się bawić w impresje to wpierw ogarnij podstawy fotografii i zdziałaj coś wreszcie tam, a potem dopiero bierz się za impresje. Widzę że chyba dalej nie dotarło, a ciągnięcie tej dyskusji nie ma sensu. Ciekaw tylko jestem czy faktycznie przeczytasz poradnik i wcielisz to o czym była mowa w życie...
Krzakozaur 10.09.2015 00:28
Dawniej ta moja powyższa ,,impresja" miała 14-16 głosów, więc nie mów, że to taki badziew, który nadaje się tylko do kosza.

Pożyjemy, zobaczymy :D. Pozdrówki
Krzakozaur 10.09.2015 18:24
Maciej a ta http://tnijurl.com/tunel/ lub ta http://tnijurl.com/okienko/ jak Ci leży? .

Rafalski wole odgrzewać kotlety niż robić ze zdjęcia jajecznicę :D
Maciej Mikołajczak 10.09.2015 18:42
Pierwsza zdecydowanie tak, druga yyy nie ;) Ale wróć lepiej do podstaw i klasyki, bo o tym zapomniałeś, a impresje i kombinacje odstaw na jakiś czas, bo to trudna dziedzina i można się na niej przejechać.
Drago 10.09.2015 18:55
Bartek ale teraz tak. Wejdz na swój profil odnajdź pierwsze zdjęcie które zapodałeś, niech będzie te w mgle.
Masz? A teraz zerknij w lewo a potem dwa zdjęcia w prawo (masakra-jednym słowem garnek). Nie wyciągaj z profilu swoich najlepszych zdjęć skoro cała reszta dookoła psuje Twój wizerunek i własny profil.

Dlaczego chwalić się jednym zdjęciem, jak można było by pochwalić się całym profilem.
Pamiętaj, że Twoje zdjęcia to wizytówka samego siebie. A wysokich laurów byś nie dostał po ocenieniu przez obcą osobę Twojego profilu.
Wiele jest tu osób, których profil spokojnie można z przyjemnością pokazać gronu ludzi, bez obawy, że coś im się może nie spodobać.

Do ostatniego komentarza odnośnie kotletów i jajecznic, to jedno i drugie bym zjadł raz, ale nie odgrzewał, bo drugi raz już tak nie smakuje. I to się tyczy obiadu jak i zdjęć na galerii.
Kolins 11.09.2015 14:22
(Zwisa mi, czy to jest odgrzany kotlet, czy coś nowego.)
Gdyby tam jechał luzak (zamiast kibla), byłyby o wiele bardziej interesująco. Ale to nie jest koncert życzeń, więc ochów niestety nie przyłożę.
Samo zdjęcie raczej bym rozjaśnił, wyciągając cienie.
Krzakozaur 11.09.2015 22:29
Panie Rafalski, proszę wcisnąć pauzę, wziąć dwa wdechy i jak się Panu nie podoba mój profil proszę go nie odwiedzać. Kolins, dobrze powiedział, konkretnie i stanowczo, Drago masz rację, trochę zepsułem swój profil, ale teraz mogę go powoli naprawiać idąc za radą Maćka, wrzucając dobre nowości :D. Pozdrówki
Krzakozaur 19.09.2015 02:49
Witajcie, tak na koniec jeszcze dodam, że przemyślałem pewne sprawy związane z galerią ok-kolej i postanowiłem nie zmieniać się bo inni tak chcą. Dalej będę publikował foty nietypowe, nieco odbiegające od pewnych kanonów i będę walczył o starą, dobrą okejkę, na której można było swobodnie porozmawiać na temat fotografii, ale w kulturalny sposób, przede wszystkim szanując się nawzajem. Jeżeli komuś nie podoba się moje podeście do kolejfoto i moje zdjęcia może omijać mój profil :D. Dobrej nocki
Tagi
EN57D29-14LublinekłódzkieKibelek
Exif
Make: NIKON
Model: COOLPIX P7100
Exposure time: 1/200 sec(s)
Aperture value: F/3.5
ISO speed: 100
Date created: 17.07.2013 05:38:07
Focal length: 10.7mm
Mapa

RSS Feed: Lubię krzaki (Komentarzy)