Mimo śniegów, mimo mrozów, wielka moc IC-kowych wozów
Mimo śniegów, mimo mrozów, wielka moc IC-kowych wozów
3   422   0  
Rafał Bajko 15.01.2021 r. | Brzozowy Most
Tegoroczna zima, odmiennie od kilku ostatnich swych poprzedniczek, objawiła najpiękniejsze oblicze tej pory roku. Pośród obfitującej w biel scenerii, szlakiem Laskowice Pomorskie - Warlubie mknie IC "Heweliusz", pozostawiając za sobą rozległy, śnieżny warkocz.

Dodano: 18.02.2021 19:43

Inne w Kategorii EP09
Komentarze
Drago 19.02.2021 09:22
Kadrowanie poprawić do 16:9, zbyt dużo dołu. A ustawienia miałeś automatyczne czy ręczne ?
F2.8, 1/1000s
Rafał Bajko 20.02.2021 10:01
Panie Drago, często ma Pan w zwyczaju negować zdjęcia innych osób. OK, konstruktywna krytyka to nic złego, natomiast forma w jakiej Pan to robi potrafi zirytować. Narzuca mi Pan proporcję 16:9, ale jednocześnie nie przeszkadza Panu np., że jedno z ostatnich Pańskich zdjęć ucina w pół drogi wysięgnik słupa sieci trakcyjnej, a EZT "chowa się" za chaszczami. Też mógłbym napisać "ustawiać się inaczej", ale tego nie robię, Pana zdjęcia, Pana sprawa, są na tej galerii mechanizmy pozwalające zweryfikować czy taka forma komuś odpowiada, czy też nie. Tak, moje zdjęcia są robione "na automacie", bo niestety kiedy próbuję na ustawieniach manualnych fotografia zawsze wychodzi ciemna i ze sporym ziarnem (nawet jeśli dam takie same parametry jakie chwilę wcześniej zadał aparat w ramach ustawień automatycznych). Nie mam pojęcia czy to kwestia sprzętu, czy kompletnego braku mojego talentu w tym zakresie. Nie wiem natomiast czy zdjęcia należy rozpatrywać przede wszystkim pod kątem doboru przysłony itd., czy może jednak tego co na nich widać. Jeśli to pierwsze, to jak Pan z pewnością zauważył moje prace nie są wysoko oceniane, więc wszystko pasuje. Jakość, jeśli chodzi choćby o ostrość, to z kolei pochodna zmniejszania rozmiaru fotografii na potrzeby jej publikacji, nad tym jak widać również nie panuję. Reasumując, jako admin ma Pan możliwość usunięcia moich zdjęć, razem z całym profilem, jeśli uznaje Pan, że nie spełniają standardów galerii.
Drago 20.02.2021 10:38
Jeżeli wysięgnik Panu na moim zdjęciu przeszkadza trzeba było to napisać. Kolega UOP wyraził swoją opinie, i nikt się o nic nie obraził. Co do formy komentarza, która Pana zirytowała. No cóż, każdy odbiera to na swój sposób. Od lat zbieramy doświadczenie i przekazujemy to kolejnym w formie porad i wskazówek. Moją poradę, odebrał Pan jako nakaz lub atak, jednak to błędna interpretacja. Nie mam i nie miałem zamiaru ani usuwać zdjęcia a tym bardziej konta. "Łapki w górę" mówią same za siebie, że zdjęciu czegoś brakuje, więc moja rada była ukierunkowana w tą stronę aby poprawić co nieco na zdjęciu. Nie ma się co unosić a przyjąć rady innych z dłuższym stażem.
A dlaczego ja jestem zazwyczaj na tapecie co się czepia wszystkich o wszystko, a to zapewne dlatego, że niektórzy po prostu dla świętego spokoju nie mają ochoty lub czasu na dywagacje nad zdjęciem. Za tym idzie czas na konwersacje i ewentualną wymianę doświadczenia. Uwierz mi, że na prywatnym czacie rozmawiam z osobami o mniejszym stażu fotograficznym, udzielając im wskazówek, co jak można zrobić.

A jeżeli Ty masz problem i nie masz kogo prosić o pomoc, to wal do mnie na priv na fejsie, jestem w stanie na ile potrafię wytłumaczyć czy pomóc w samym fotografowaniu, obróbce zdjęcia jak i wielu innych kwestiach. Każdy z nas adminów doradza w kwestiach fotograficznych w prywatnych wiadomościach "szkoląc" początkujących adeptów fotografii kolejowej, jeżeli tacy o pomoc proszą. Więc bez spiny i w razie czego czekam na wiadomość. Nie taki diabeł straszny jakim go malują hehe :)
Tagi
EP09EP09-024PKP_ICBrzozowy_MostzimaD29-131
Exif
Make: Panasonic
Model: DMC-FZ1000
Exposure time: 1/1000 sec(s)
Aperture value: F/2.8
ISO speed: 125
Date created: 15.01.2021 16:03:21
Focal length: 9.12mm
Mapa

RSS Feed: Mimo śniegów, mimo mrozów, wielka moc IC-kowych wozów (Komentarzy)