Poranne karmienie
Poranne karmienie
Krzakozaur 3.06.2020 | Lublinek
Rano jadę na łąkę otworzyć zagrodę, tam mam swojego byczka, którego wypasam codziennie o 5:40.

Dodano: 09.06.2020 20:35

Inne w Kategorii ET22 / 201E
Komentarze
Maciej Mikołajczak 09.06.2020 23:02
Skład za ciemny, za daleko, zbyt przekombinowane. Ostatnich kilka fot cierpi na podobny problem, np. te kawałki Flirtów itp. Tylko to z Krokodylem i wagonami nad wodą było naprawdę dobre. Rozumiem Twoje zamiłowanie do krzaków, ale moim zdaniem przekombinowałeś. Poza tym może coś normalnie, klasycznie byś zafocił? Bez wydziwiania ;)
Krzakozaur 09.06.2020 23:39
Macieju, czy przekombinowane? Wydaje się, że nie, każdy ma swoje zdanie, zdaje sobie sprawę, że mój styl mało komu odpowiada, ale z krzaków nie wyjdę, to moja natura: pociąg i przyroda. Próbowałem kiedyś podejść klasycznie do tematu, ale to gryzło się z moim sumieniem.
Dziękuję za opinię, specjalnie dla Ciebie dodam klasyka ;-)
pg.arch 10.06.2020 00:07
Wydaje mi się, że stałeś się trochę więźniem tych swoich krzaków. A to powoduje, że kolejne kadry stały się do bólu przewidywalne i mało oryginalne. Zgadzam się z Maciejem. Masz teraz znacznie lepszy sprzęt - może warto podejść do tematu bardziej twórczo.
Krzakozaur 10.06.2020 00:54
Paweł, dla mnie właśnie takie podejście jest twórcze. W zasadzie patrząc na foty innych też można powiedzieć, że są przewidywalne, jeden robi szlakowki, inny peronowki, a ja wybrałem roślinki ;-)
Szanuję Wasze zdanie i Wasz styl, ale z krzaków raczej nie wyjdę, ponieważ, mi tam dobrze :-), czekam na poranną mgłę, wtedy może Was zaskoczę ;-)
Sebula 10.06.2020 01:31
Jak dla mnie zdjęcie bomba. To czy krzaków jest za mało, dużo etc. to rzecz gustu. Wiem, że na tym zdjęciu kolei jest mało, ale zdjęcie kompozycyjnie to majstersztyk. Takie podejście to też fotokolej, i to taka, która nie każdemu musi się podobać, mi podoba się bardzo.
Maciej Mikołajczak 10.06.2020 08:56
@Krzakozaur nie sugeruję Ci byś całkiem odpuścił te swoje krzaki, ale mógłbyś choć na moment spróbować zafocić inaczej. Natomiast co do tego tworzenia w krzakach to ok, chcesz to się tego trzymaj, ale przydałoby się tutaj znać umiar, mieć jakieś wyczucie. Chodzi o to żeby nie przesadzić, bo przesadny artyzm (czyli usilne wydziwianie) może spowodować, że ze sztuki (artystycznego podejścia) wyjdzie groteska i kicz. Nie wiem czy dobrze ująłem w słowa to o co mi chodzi, ale zdjęcie z Krokodylem i takie krzaki jak tam - jestem na TAK, ujęcie jak to powyższe jestem na NIE. Sytuację by ratowało coś w jasnych, jaskrawych kolorach, np. szynobus KD (choć to nie te rejony). Wtedy by skład bardziej przykuwał oko i chyba bym zmienił trochę swoje zdanie.
Melina 10.06.2020 09:10
Dajcie już spokój Krzakozaurowi, nie wywołujcie znów jałowych dyskusji. Jeśli jego fotki zyskują ileś tam docentów to znaczy, że wielu się podobają i negowanie tego to już oznaka nie tyle braku szacunku do autora co również do oceniających. Bartek zrobi co będzie chciał a ja tylko powiem, że tzw. klasyczne podejście do tematu owocuje wysypem... wprawek warsztatowych, nudnych i powtarzalnych. Podpisuję się pod opinią Kolegi @Sebuli. Nikt nikogo nie przekona, powiedziałem, co miałem do powiedzenia i z mojej strony eot.
Barnim 10.06.2020 10:52
Z perspektywy ośmiu moich lat na okejce widzę, że bardzo się zmieniła. Ciekawy tytuł zdjęcia, nieszablonowy opis, nowatorskie kadrowanie - to było coś, co wyróżniało on plus naszą galerię. No i wielka życzliwość koleżeńska. Po pamiętnej "domowej" awanturze przestałem publikować tu swoje zdjęcia. Głównie z powodu braku akceptacji dla różnorodności, odmawiania innym prawa do pokazywania kolei w sposób odmienny od oczekiwań i preferencji poszczególnych osób, wciskania na siłę w sztywne określone i jedyne akceptowane przez siebie ramy, a przede wszystkim "grillowania" niektórych kolegów.
Każdy z nas wyrabia sobie z czasem pewien styl. Każdy. Bartek ma taki i bardzo dobrze. Przewidywalność i powtarzalność kadrów dotyczy prawie każdego. Jeśli Maciek wrzuci zdjęcie to zapewne będzie to urodziwa niewiasta na peronie, Paweł pokaże tysięczną nudną i prostą szlakówkę z Jeziornej czy kalwaryjski most, a Maciej ledwo widocznego szynobusa KD na tle rozległej panoramy. Tak lubią i chcą? Ok, zostaje tylko pooglądać, a czasem nawet docenić.
@Bartek, jeżeli ktoś ocenia negatywnie Twoją ścieżkę - pożycz mu swoje buty... Rób swoje:)
pg.arch 10.06.2020 11:06
O losie, po Twojej wypowiedzi można by pomyśleć, że równość rozumiesz tak jak pewne środowiska - to znaczy jest wtedy kiedy to my możemy krytykować a nas nie można, bo tak. Przecież nikt nie krytukuje Bartka - przez mój komentarz po prostu chciałem wyrazić opinie, że zdecydowanie stać go na więcej. Pokazał wiele bardzo ciekawych kadrów, które często nie budziły bardzo dobrego odbioru ze względu na niedomagania techniczne, których teraz może się zdecydowanie pozbyć - ma na prawdę dobre narzędzie w rękach. I w dalszym ciągu uważam, że stać Go na zdecydowanie ciekawsze kadry z krzaków - nikt nie każe robić nudnych szlakówek - jak słusznie zauważyłeś mamy od tego specjalistów na galerii. Przez to, że stał się więźniem krzaków rozumiem to - że opublikował po prostu kolejną fotkę z cyklu przykucnę w krzakach i zrobię ułanek składu na moście w oddali. Myśle, że warto starać się o więcej - Bartek jest młody jeszcze da radę. Ja już nie :)
Mateusz J. 10.06.2020 14:54
Ja tam się powtórzę. Jak chcesz Bartek coś eksponować w ramce, rób to na długiej ogniskowej, a nie na szerokim kącie. Wówczas to coś w ramce będzie znacznie większe - problemem większości takich kadrów jest ich po prostu przytłoczenie wszystkimi przeszkadzajkami. No i wylazło to, przed czym ostrzegałem przy dużej matrycy. Ostrość złapałeś na pierwszy plan i w efekcie kluczowe dla zdjęcia tło masz poza głębią ostrości.
szawinski 10.06.2020 16:18
Widzę, że Twoje obrazy zaczynają być coraz bardziej rozpoznawalne, a to znaczy, że masz swój charakterystyczny styl. Dla mnie zostań w "krzakach" i twórz dalej - mi się to podoba. Powodzenia!
SP42-056 10.06.2020 23:19
Ode mnie jak zawsze plus za takie podejście. Słusznie powyżej określono to zdjęcie mianem obrazu. Prawie czuć ten nastrój miejsca - zapach zielska, śpiew ptaków i szum jadącego pociągu. Czyli to, co lubię najbardziej, co sprawia, że oczekiwanie na szlaku na kolejny pociąg nie dłuży się nawet na bocznicy z mizernym ruchem. To jest to, co chcę oglądać z twojej strony. Czasem właśnie pomaga oddalenie się od szlaku, dostrzeżenie całości krajobrazu, w jaki wtopiony jest odcinek linii. To zdjęcie przypomina mi moje najlepsze wypady na szlak. Las, śpiew ptaków, pociągi i piwo - pełen relaks.
Krzakozaur 12.06.2020 02:00
Dziękuję za wszystkie komentarze. Jak widać zdania są podzielone z przewagą tych, którym foto przypadło do gustu.
@Paweł napisałeś, że wystarczy przykucnąć w krzakach i cyk ;-), chętnie opowiem jak doszło do powstania tej fotki.

Pomysł zrodził się już w 28.04.2020, ale wtedy było mniej roślin i nie było byka, a byk odgrywał tutaj rolę kluczową, tytuł fotki i samo kadrowanie to potwierdzają. Tego dnia pojawiłem się na Lublinku o 5:20, 6 minut później pojechała skoda z bekami, wtedy postanowiłem iść właśnie w to widoczne na zdjęciu miejsce, musiałem się streszczać, ponieważ usłyszałem w oddali sygnal Rp1, który sugerował, że jedzie byk, by zdążyć na miejscówkę nie mogłem sobie pozwolić na okrężną drogę przez most, ponieważ pociąg by mi uciekł. Postanowiłem iść na skróty i przeszedłem przez rzekę, niestety gumowce hylybza krótkie i zmoczyłem całe nogi, ale chęć złapania byka za rogi była silniejsza​. Gdy doszedłem do miejsca id razu ustawiłem kadr i czekałem,byk nadjechał o godzinie 5:40...
Ucieszyłem się ponieważ zrobiłem zdjęcie dokładnie w taki sposób jak sobie zaplanowałem ;-)
Tagi
ET22bykPKP_Cargod29-14Lublinekłódzkie
Exif
Make: Canon
Model: Canon EOS M6
Date created: 03.06.2020 05:40:24
Exposure time: 1/100 sec(s)
Aperture value: F/9
ISO speed: 125
Focal length: 26mm
Mapa

RSS Feed: Poranne karmienie (Komentarzy)