Tyle
Tyle
SeweryneR 13.06.2018 | Nowiny Horynieckie
Gagarin z próżnymi węglarkami pnie się w górę będąc na niegdysiejszym szlaku z Horyńca Zdroju do Dziewięcierza (obecnie Horyniec Zdrój - Werchrata). Z tych 18 promilii stoczyły się kiedyś dwa wagony ze zbożem, które urwały się od pociągu towarowego jadącego w górę. Na stacji w Horyńcu droga była już ułożona dla pociągu osobowego, mającego wyjechać za ww. towarowym z toru 3go. O ile dobrze pamiętam z opowieści pracowników z Horyńca/Werchraty, w katastrofie śmierć poniosła obsada parowozu, a on sam został doszczętnie zniszczony.
Na dzień dzisiejszy lokomotywa ST44-199 stoi jako zapas krótkotrwały. Rumuna już nie ma. Przewozy gliny są mocno nieregularne, a jeśli są realizowane to przy pomocy lokomotywy ST48. I to by było na tyle.

Dodano: 10.04.2019 17:25

Inne w Kategorii ST44 / M62
Komentarze
EP07drago 10.04.2019 20:38
Tych różnych opowieści o staczających się wagonach czy nawet całych składach sporo się nasłuchałem na świadectwie maszynisty. Jest to dosyć ważne aby poznać regulaminy stacyjne a także zadbać o dobre zabezpieczenie wagonów.
Co do zdjęcia, oczywiście +
Krzakozaur 10.04.2019 22:09
Kurcze, a ja myślałem, że najpierw zapodasz kioska :D
Co do tej lini, tak jak piszesz Serw, rumunów brak, gagar w zapasie, czas na ST48, chyba będziesz musiał je polubić :D
Mateusz J. 11.04.2019 15:52
Jak cyfrowy średni format sprawuje się w zastosowaniach kolejowo-fotograficznych? Ma to w ogóle sens? ;)
SeweryneR 11.04.2019 18:03
Bartek ciężko będzie oj ciężko :) Co do regulaminów technicznych, wiem że ten w przypadku stacji Horyniec Zdrój został po wspomnianym wypadku zmieniony. Nie wiem jakie tam jest dziś zasadnicze położenie rozjazdów na wyjeździe do góry, być może kieruje na bok na tor, który po odbiegu pociągu ma zostawać wolny do momentu zwrócenia liniówki z Werchraty.

Mateusz dobre pytanie :) Na minus - Autofocus, gabaryty, waga, brak stabilizowanych obiektywów, rozmiar wypluwanych plików oraz ich post-processing. Na plus + rozdzielczość obrazu, kolory + to coś, czego nie jestem w stanie nazwać, rozpiętość tonalna. Nie będę pierniczył o wyższości, lepszości tej matrycy nad FF. Starą piątką byłem w stanie zrobić równie dobre zdjęcia, a kto wie czy AF nie był w niej lepszy :) W 6D na pewno był. Ale jak już siądzie jakaś fota, to szczerze mówiąc nie wiem, do czego to porównać. Piękne, inne wydobycie z tła, ale to się tyczy głównie portretów na 150 2.8, a Ty pytasz o kolej foto.

Miałem kiedyś masę sprzętu Canona, który gromadziłem przez lata. Przyszedł pomysł wyprzedania całości i spróbowania czegoś innego. Bardzo długo nie mogłem z tym pentaxem dojść do ładu w obróbce zdjęć. Nie satysfakcjonowały mnie eksperymenty z Capture One. Szukałem w photoshopie, lightroomie, kupowałem profile kolorów. Było ok, ale nadal czegoś nie kumałem. Sytuacja życiowa sprawiła, że postanowiłem sprzedać całość i wrócić budżetowo do starej piątki z jakimś jednym szkłem. Wystawiłem pentaxa. Sprzedałem jeden z obiektywów, z wysyłką którego miałem czekać 2 tygodnie na powrót kupującego z urlopu. I wtedy nastąpiło coś dziwnego. Ruszyłem dramatyczny, nieintuicyjny i wolny soft pentaxa. Odkryłem, że kolory zaczynają prawdziwie żyć i wdzięczyć się potraktowane właśnie oryginalnym oprogramowaniem. Export do tiffa, reszta w Lr i co? Anulowałem sprzedaż obiektywu, a resztę zdjąłem z allegro :-) I ciul, jakoś damy radę finansowo. Sprzęt straci na wartości, a ja będę to dalej dźwigał. Ale zostawiam, może przez to coś, czego nie umiem nazwać :)
Krzakozaur 29.07.2019 22:17
Serw, ciągle czekam na kioska :P
Tagi
ST44ST44-199Nowiny_HorynieckiepodkarpackieD29-101Bałajetowarowygagarin
Exif
Make: RICOH IMAGING COMPANY, LTD.
Model: PENTAX 645Z
Exposure time: 1/400 sec(s)
Aperture value: F/8
ISO speed: 400
Date created: 13.06.2018 12:16:40
Focal length: 160mm
Mapa

RSS Feed: Tyle (Komentarzy)