na hałdzie z Siekierek
na hałdzie z Siekierek
UOP 09.11.2018 | Warszawa
TEM2-016 na "wianku" oplatającym górkę popiołów piecowych z elektrociepłowni Siekierki. Nie sądziłem, że jeszcze kiedykolwiek będzie mi dane zobaczyć lokomotywę w tym miejscu. A tu proszę - marzenia się spełniają! :-)

Tamara próbowała okrążyć górkę odpadów, aby oblecieć skład 10 węglarek pozostawiony koło wagi wagonowej w torze z Jeziornej do Siekierek. Wcześniej bujała się z nimi w te i nazad przez wagę, a dwoje techników grzebało coś w elektronice umieszczonej w takim szarym kontenerku. Próba okrążenia górki zakończyła się niepowodzeniem - tor był niejeżdżony od dobrego roku (jak nie dużo więcej) i deszcze z wiatrem zmyły składowane popioły na tor pokrywając go grubą warstwą szarej mazi. Na zdjęciu widzimy zatrzymaną lokomotywę akurat przy jednym z wielu tutejszych frontów zwałowych, przy których dawniej dumpcary zrzucały swój ładunek. A mechanik z manewrowym poszli rozeznać się czy da się przejechać. Kopali w brei próbując odkopać szyny, ale było tego za dużo do "odgruzowania" i wycofali się jak niepyszni ;-)
Śmiem twierdzić, że mógł to być ostatni pojazd szynowy, jaki tu się pojawił... No chyba że kiedyś odkopią tor spod pokrywającej go mazi, tylko w jakim celu niby mieliby to robić? Popiołów już się nie wozi :-(

Dodano: 09.11.2018 21:53

Inne w Kategorii SM48 / ST48 / 15D / 19D / TEM2 / TEM18
Komentarze
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia
Tagi
TEM2-016TrackTecWarszawabocznicaSiekierkiKępa_Zawadowskapopiołyodpady_piecowe
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D300S
Exposure time: 1/250 sec(s)
Aperture value: F/7.1
ISO speed: 400
Date created: 09.11.2018 14:59:49
Focal length: 18mm
Mapa

RSS Feed: na hałdzie z Siekierek (Komentarzy)